Ścieżka Spokoju i natrętne myśli: 30-dniowy trening radzenia sobie ze stresem wynikającym z natłoku myśli

Natłok myśli… Jak sobie poradzić z natłokiem myśli? Co robić, gdy pojawiają się natrętne myśli? Ten Trening Antystresowy pomoże Ci wypracować skuteczną strategię radzenia sobie z myślami w takich sytuacjach.


Mp3 Download

Czas trwania: 63 minuty (5 nagrań)
Jakość: Hi-Fi 320 kbps
Rozmiar: 152 MB (2 pliki ZIP)
Zawiera lektora: Tak
Zalecane słuchawki: Tak


Original price was: 39,97 zł.Current price is: 29,97 zł.

„Ścieżka Spokoju”, to 30-dniowy program radzenia sobie z natłokiem myśli.

W styczniu 2019r. najwięcej zapytań przez Messengera miałem o natrętne myśli i stres z tego wynikający. Jak sobie radzić ze stresem? Jak sobie radzić z natłokiem natrętnych, niechcianych myśli? Warto to wiedzieć, zwłaszcza, gdy myśli wywołują lęk.

Jak sobie radzić z natłokiem myśli?

Znam dwie podstawowe metody „walki” z natłokiem myśli. Pierwsza polega na tym, że „kontrolujemy” swoje myśli – „siłą woli” zatrzymujemy umysł na jakiejś jednej, pozytywnej myśli i jej się trzymamy. Druga polega na tym, że dystansujemy się do swoich myśli i po prostu je obserwujemy.

Kontrola myśli i unikanie jakiejś konkretnej myśli może być bardzo wyczerpujące. Z jakiegoś powodu natrętna myśl wraca i wraca, a człowiek stara się jak najmocniej uciec od niej. To wyczerpuje.

Druga metoda, obserwacja myśli, polega na zgodzie na pojawienie się myśli, ale bez zaangażowania w samą myśl. Można wtedy obojętnie przyglądać się pojawiającym się myślom traktując je jako coś zewnętrznego w stosunku do tego, co nazywamy „ja”. To podejście pozwala na wyrażenie energii natrętnej myśli z jednoczesnym wygaszeniem myśli, która po zaistnieniu i braku uwagi – zanika.

Ścieżka Spokoju: 30-dniowy Trening

Podstawowa trudność w radzeniu sobie ze stresem związanym z natłokiem myśli polega na tym, że… myśli są, i angażują, często przymuszają do różnych czynności, i trudno się od nich uwolnić, bo są i angażują.

W tym treningu uczysz się jak samodzielnie uwalniać siebie i swoje myśli. Kolejne nagrania są narzędziami, które mają Ci to ułatwić.

Masz do dyspozycji 5 nagrań.

ETAPY Treningu radzenia sobie z natłokiem myśli

 1. Zaczynasz od nagrania z częścią relaksacyjną. To najważniejsza część, bo tutaj obniżasz poziom swojego napięcia i uczysz się całego procesu. Z tej sesji korzystasz 7-10 dni.
 2. Druga sesja jest bez części relaksacyjnej. Tutaj już wiesz, jak wygląda proces odpuszczenia i przechodzisz do konkretów. Korzystasz do 14-17 dnia.
 3. W trzeciej sesji cały proces trwa jeszcze krócej. Korzystasz do 21-24 dnia.
 4. W czwartej i piątej sesji robisz wszystko samodzielnie. W piątym nagraniu słowa są poniżej progu słyszalności (subliminal). Korzystasz do 30 dnia lub według potrzeb.
 5. Radzisz sobie z natłokiem myśli bez nagrań.

Uwagi do Treningu

 • Pierwszy raz skorzystaj z tej sesji, gdy masz raczej mniejszy natłok myśli, niż większy.
 • Z sesji możesz korzystać tak często, jak chcesz, ale między sesjami rób przerwy: minimum 10 minut.
 • Pozycja ciała: dowolna – polecam siedzącą.
 • Słuchawki: zalecane.
 • Korzystając z nagrania nauczysz się radzić sobie z natłokiem myśli. Pamiętaj, że celem treningu „Ścieżka Spokoju” jest nabycie umiejętności samodzielnego radzenia sobie z natłokiem myśli.
 • Ilość dni korzystania z danej sesji jest określona orientacyjnie: zależy od indywidualnych predyspozycji i czasu poświęconego na trening. Prawdopodobnie inaczej będzie też w przypadku osoby w chwilowym stanie stresu, a inaczej dla osoby ze zdiagnozowanymi zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi (OCD, obssessive-compulsive disorder).
 • Korzystanie z Treningu nie zastępuje leczenia. Jeśli jesteś w trakcie leczenia – skonsultuj się z lekarzem.
 • W Treningu wykorzystano z elementy medytacji uważności (mindfulness).
 • Praktykując Transerfing Rzeczywistości (Vadim Zeland), umiejętności wyniesione z Treningu możesz wykorzystać do obniżania ważności.

Jak sobie radzić z natłokiem myśli – instrukcja PDF (Ścieżka Spokoju)

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Tylko zalogowani użytkownicy, którzy zakupili ten produkt mogą dodać ocenę i komentarz.

Zostaw komentarz

Twój Koszyk
na Relaks i Stres Mp3
Biuletyn z nowościami
Rejestracja Nowego Użytkownika
Shopping cart