Medytacja w Depresji i Stresie – Źródło Spokoju

Medytacja w depresji pomagająca kontrolować reakcje na stres i lęki poprzedzające depresję. Medytacja uważności łagodząca objawy depresji.

Mp3 Download

Czas trwania: 44 minuty (medytacja + 2 afirmacje)
Jakość: Hi-Fi 320 kbps
Rozmiar: 107 MB
Zawiera lektora: Tak
Zalecane słuchawki: Tak


Original price was: 39,97 zł.Current price is: 27,99 zł.

Przedłużający się stres. Pojawiający się lęk. Depresja… Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia depresję jako jeden z głównych problemów zdrowotnych świata. Depresja to problem globalny, choroba, którą leczy się w różny sposób, a jedną z metod zapobiegania depresji lub osłabiania jej objawów jest medytacja.

Medytacja w depresji

Zwłaszcza medytacja uważności (mindfulness) w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność we wspomaganiu leczenia depresji. Co ciekawe, wpływ medytacji na depresję badano również z psychiatrycznego (nie psychoterapeutycznego) punktu widzenia. (Zobacz: The effect of mindfulness meditation training on biological acute stress responses in generalized anxiety disorder.)

Celem medytacji NIE jest jednak odsunięcie na bok stresu lub zablokowanie negatywnego myślenia.

CELEM medytacji jest zauważenie myśli i uczuć, a jednocześnie zrozumienie, że jeśli nie chcesz – nie musisz na nich działać. Kiedy masz negatywne myśli i medytujesz, wtedy uświadamiasz sobie, że chociaż myśli i uczucia wpływają na ciebie, to nie jesteś swoimi myślami i uczuciami.

Źródło Spokoju – jak medytować w depresji

„Źródło Spokoju” powstało jako narzędzie do odbudowy i wzmocnienia wewnętrznego spokoju i ciszy. W medytacji zaczynasz czuć siebie i docierasz do swojej istoty. Kiedy skupiasz się na sobie, na swoim wnętrzu, wtedy otwierasz się na swoje wewnętrzne źródło szczęścia, radości, miłości, dobroci.

Czasami ludziom wydaje się, że nie mają szczęścia, że życie nie daje im radości, że nie spotykają swojej miłości, albo że życie rzuca im kłody pod nogi… Tak się dzieje, gdy człowiek odcina się od siebie, gdy nie słucha siebie, gdy świat zewnętrzny staje się autorytetem, źródłem oceny…

Medytacja Źródło Spokoju łączy w sobie kilka rodzajów medytacji. Znajdziesz w niej elementy medytacji uważności (mindfulness), medytacji świadomości oddechu, medytacji miłości i dobroci…

Oprócz głównego nagrania z medytacją masz tutaj dwie 7-minutowe afirmacje. Polecam Ci zaczynać i kończyć dzień od medytacji, a w ciągu dnia znaleźć przynajmniej dwie, trzy chwile na medytację z afirmacją.

Dołączone afirmacje pochodzą z albumu „Afirmacje na Dzień Dobry 1 – Serce

„Podążając za Sercem zawsze jesteś we właściwym miejscu i czasie.”

„Z radością korzystasz z tego, co daje Ci Życie.”

Czy ta medytacja jest dla Ciebie?

To idealna medytacja na stres, do radzenia sobie z napięciem psychicznym i fizycznym w ogóle… Wszyscy wiemy, że łatwiej zapobiegać niż leczyć, więc mam nadzieję, że nie czekasz na depresję, aby zacząć medytować. (Pamiętaj, że nagranie jest narzędziem ułatwiającym medytację, a cały proces odbywa się w Tobie)

Zaczynasz medytację od wrócenia pamięcią do uczucia radości, miłości, dobroci… Potem uświadamiasz sobie „tu i teraz”, świadomie oddychasz kolejnymi częściami ciała, a na koniec dzielisz się swoją dobrocią ze światem. Duży wpływ na formę tej medytacji miała buddyjska praktyka miłującej dobroci.

To jedna z tych medytacji, która pomaga kontrolować reakcje na stres i lęki.

Medytacja w depresji – kroki

 1. Pozycja ciała: siedząca, z prostym kręgosłupem.
 2. Zanim zaczniesz słuchać: przypomnij sobie i poczuj szczęście, radość, miłość – przypomnij sobie chwile, kiedy to czułaś lub czułeś. Poczuj to w sobie, poczuj w ciele. Jeżeli jest to trudne – wyobraź sobie, że to czujesz.
 3. Zamknij oczy i zacznij słuchać, polecam słuchawki.
 4. Zaplanuj konkretne godziny, o których będziesz medytować.

Korzystanie z afirmacji

 1. Przyjmij wygodną pozycję
 2. Zrób kilka rozluźniających oddechów, odpręż ciało
 3. Pomyśl o czymś przyjemnym, poczuj radość, spokój, pewność siebie i wiarę w swoje możliwości
 4. Włącz nagranie z afirmacjami
 5. Słuchawki: zalecane.
 6. Zsynchronizuj afirmacje z oddechem – będzie to rodzaj medytacji z oddechem:
  • na WDECHU słuchasz afirmacji głośniejszych (w 2 os. lp.), a
  • na WYDECHU słuchasz lub wypowiadasz afirmacje w 1 os.
  • pamiętaj, aby Twój oddech był „PEŁNY”: maksymalnie wypełniasz płuca powietrzem i opróżniasz je z powietrza.

Uwagi do medytacji w depresji

 • To medytacja, dzięki której najlepsze efekty uzyskasz systematycznie z niej korzystając. Ustal stałą godzinę – idealnie byłoby zaplanować takie rozpoczynanie i kończenie dnia.
 • Krótka, kilkuminutowa afirmacja jest dla wzmocnienia tej praktyki, do korzystania w ciągu dnia, gdy nie masz dużo czasu.
 • Jeśli potrzebujesz wsparcia w postaci przypomnienia i zmotywowania do chwili medytacji i skupienia się na sobie – mam też dla Ciebie opcję kontaktu przez Messengera. Wspólnie ustalimy o której godzinie chcesz, abym przesłał Ci dobrą, motywującą wiadomość przypominającą o chwili świadomości dla siebie.
 • W pracy z afirmacjami pomoże Ci mój „Kurs korzystania z afirmacjami audio”. Kurs jest darmowy i wysyłam go tylko na Messengera – jeśli chcesz skorzystać, wejdź na fanpage PrekognicjaPL i wyślij wiadomość o treści: „kurs afirmacji”.

medytacja w depresji – instrukcja PDF (Źródło Spokoju)

test na depresję – PDF

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Tylko zalogowani użytkownicy, którzy zakupili ten produkt mogą dodać ocenę i komentarz.

Zostaw komentarz

Twój Koszyk
na Relaks i Stres Mp3
Biuletyn z nowościami
Rejestracja Nowego Użytkownika
Shopping cart